Jak vyčistit myčku bez chemie?

Také se vám stává, že nádobí z myčky vyndáte špinavější než jste ho tam dali? A máte chuť myčku vyhodit a koupit novou? Kde je chyba? Proč nádobí není čisté jako na začátku? V tomto článku se dozvíte, jak vyčistit myčku bez chemie.

Myčku je třeba pravidelně čistit

Vaše myčka totiž potřebuje občas vyčistit, aby si zachovala všechny důležité funkce. Myčkou cirkuluje špinavá voda a nečistoty se usazují v trubkách. Jednou za čas je tedy nutné myčku vyčistit. Ideálně alespoň jednou do měsíce.

Na čištění myčky můžete koupit různé hotové chemické přípravky. Ale jde to i mnohem levněji a hlavně šetrněji k přírodě. Stačí obyčejní ocet!

Ocet dezinfikuje, čistí, leští, konzervuje a dokáže odstranit i vodní kámen, naše babičky se bez něj v domácnosti neobešly.

Jak vyčistit myčku bez chemie

  1. Vyčistěte filtry myčky.
  2. Pokud jsou špinavé košíky, můžete je vyndat a pod sprchou umýt.(Já tohle většinou nedělám, nechám je v myčce)
  3. Vyčistěte houbičkou těsnění a dvířka myčky zevnitř. Ideálně vodou s octem (1:1) nebo jarem. V těsnění se usazuje spousta nečistot a je to skvělé místo pro vznik plísní a zápachů.
  4. Nalijte ocet na dno myčky. Ideálně alespoň půl lahve, ale klidně i celou. Záleží, jak moc je myčka špinavá. Já většinou zjistím, že jsem myčku opět dlouho nečistila podle toho, že z ní vyndám pro mycím programu nádobí plné usazenin. Pak prostě naliji do myčky takové množství octa, jaké zrovna mám doma.
  5. Zapněte program s nejvyšší teplotou. Po ukončení programu by měla být myčka zářivě čistá.

Myčku už máte čistou, ale co takhle pračka? Máte pocit, že už nějak nevoní. Přečtěte si článek Jak vyčistit pračku bez chemie.

Chtěli byste ještě více omezit chemii ve vaší domácnosti? Na všechny domácí práce můžete použít výrobky bez chemie. Můžete si je i sami vyrobit. Recepty najdete v knížce Děláme si to doma sami.

Suroviny na výrobu domácí kosmetiky i čistících prostředků najdete levně v tomto eshopu. Že vás domácí výroba neláká? Tak si kupte hotové ekologické produkty, které šetří vaše zdraví i přírodu.

Marie Vavrochová
Mou vášní je přírodní léčba a prevence. Pomáhám vám najít přírodní cestu ke zdraví a zbavit se únavy. Více o mně si můžete přečíst zde >> Napsala jsem pro vás e-booky 13 tipů, jak získat ihned více energie >> , e-book o příčinách únavy Jak se zbavit únavy - napořád >> a e-book o tom, jak se odrazit ode dna a začít měnit svůj život k lepšímu Vzlétnout k oblakům >>
Komentáře