Příčin únavy je někdy více najednou

Byla jsem úplně nemožná celý den. Nebyla jsem schopná nic dělat, nic dokončit. Vůbec mi to nemyslelo, ale navíc jsem nebyla schopná ani vypnout a relaxovat.

To mě přimělo k zamyšlení. Čím to je? Co jsem poslední dobou dělala špatně? Co byla příčina mé únavy?

Nemusela jsem pátrat dlouho. Uvědomila jsem si, že jsem úplně přetažená. Protože jsem chtěla dokončit e-book Jak se zbavit únavy ve slíbeném termínu, chodila jsem poslední dobou  pozdě spát a ještě k tomu nepravidelně.


Reklama pomáhá financovat provoz tohoto webu.

Bolest hlavy

Večer se k tomu přidala bolest hlavy. Druhý den se bolest hlavy a únava ještě vystupňovaly a začalo mi být zle i od žaludku. Měla jsem úplně zatuhlé šíjové svaly.  Asi z toho dlouhého sezení u počítače. Že by migréna? Vypadalo to na klasické příznaky. Naštěstí jsem nedávno četla knihu o migréně a teď jsem tedy měla příležitost vyzkoušet automasáž a protahovací cviky, které proti migréně pomáhají. A pak že je migréna neléčitelná!

Asi jsem u toho protahování usnula, ale když jsem se probudila, bylo po bolesti. Vážně to funguje! Zůstaly jen lehké náznaky bolesti při rychlém pohybu. Ale unavená jsem byla pořád.

Nevětrání může být příčina únavy

Sáhla jsem tedy po knížce. Má volba byla tentokrát Doba jedová 2. A opět jsem si ověřila, že vše se děje v pravý čas. Četla jsem zrovna o chemii v domácnostech a jak se nám v uzavřeném prostoru ty chemikálie krásně hromadí.

To je ono! Zatímco přes léto prakticky nezavírám okna, teď, když se ochladilo jsem na větrání úplně zapomněla. Šla jsem hned otevřít všechna okna, co máme v bytě. A světe div se – únava začala ustupovat. Úplně jsem cítila, jak se do mně zároveň s čerstvým vzduchem vlévá energie. Zajásala jsem, jak jednoduché bylo odhalit příčinu. Ne vždy to je ale takto jednoduché. Příčin únavy je mnohem víc a někdy jsou podstatně složitější. Jste-li často a dlouhodobě unaveni, doporučuji udělat si testy na příčiny únavy.

Komentáře