Jak poznáte, že vám chybí vitamin C?

To snad ne! Vyzvedáváte si dítě ze školky a ono kašle, prská, chrčí to v něm. Vypadá to, že má i horečku. Takže zas nějakých pár dnů do školky nemůže. A vy si zas musíte vzít v práci volno. Už je to příliš často. Máte strach, že vám zaměstnavatel díky tomu neprodlouží smlouvu a vás nahradí někdo, kdo nemá tak často nemocné děti.

Teď ještě ke všemu jste se od svého miláčka nakazila. Ale to se nedá nic dělat. Dítě už je zdravé, jde do školky a vy si nemůžete dovolit marodit. Jdete do práce i s chřipkou. O vyležení v posteli si  můžete nechat jen zdát.

vitamin C

Připomíná vám to něco? Takhle to na podzim a na jaře vypadá ve spoustě rodinách. A přitom vůbec nemusí! Řešení je jednoduché. Začněte se včas bránit dostatečným přísunem přírodního vitaminu C. Dnes bohužel máme všichni nedostatek vitamínů.  A to i když jíme zdravě. V ovoci a zelenině dnes bohužel prokazatelně tyto nezbytné látky chybí a nejsme schopni jen díky ovoci a zelenině přijmout dostatečné množství.  V tomto článku jsem psala o důvodech, proč to tak je.


Reklama pomáhá financovat provoz tohoto webu.

Pokud máte problémy s imunitou, je jasné, že vám příjem vitamínů z ovoce a zeleniny nestačí. Naštěstí je tu řešení – začněte pravidelně brát přírodní vitamin C a nemoci se vám zdaleka vyhnou. A to není všechno. Pokud na vás už viróza útočí, díky zvýšenému dávkování budete do dvou dní po nemoci. Všechno mám vyzkoušeno na vlastní rodině.

Sama beru pravidelně komplexní multivitamin a díky tomu vůbec nemarodím. Dříve moje děti marodily celkem často, nemohly se zbavit příšerného kašle snad celou zimu. Teď naprosto výjimečně zakašle nejmladší čtyřletý syn. A jakmile se objeví první příznaky nachlazení, dám 3 dětské vitaminy C a nemoc se nerozjede.

vitamin C

Pozor na chemické vitamíny

Ale pozor – není vitamin jako vitamin. Umělý, chemický vitamin C – kyselina askorbová, který je běžně k dostání za pár korun v lékárnách vašemu tělu víc ublíží, než pomůže. Tělo si s touto umělou látkou neumí poradit a neumí ji ani vyloučit. Výsledkem jsou ledvinové kameny a usazeniny na kloubech. Proto jsme občas varování před nadbytečným užíváním vitaminu C, toto riziko hrozí ale pouze u chemického vitaminu.

Naopak přírodní vitamin z šípků, paprik a rybízu organismus buď využije nebo vyloučí. Vitamíny od Calivity mají prodloužené vstřebávání, takže si je tělo uloží i pro pozdější využití.  Chcete přírodní Vitamin C pro sebe i své děti? Obojí najdete tady.


Reklama pomáhá financovat provoz tohoto webu.

A jak poznáte, že vám Vitamin C chybí?

  • Jste často unavení.
  • Podléháte často virózám.
  • Bolí vás klouby.
  • Krvácí vám dásně.

Můžete si také udělat test, díky kterému zjistíte, které vitamíny a minerály vám chybí. Tady:

Chcete vědět, jaké vitamíny a minerály vám chybí?

  • Udělejte si jednoduchý a rychlý test
  • Vyhodnocení na základě vašeho zdravotního stavu
  • Výsledky ihned na váš mail a zdarma

Zadejte e-mail a udělejte si zdarma test:

Komentáře