Únava je často prvním příznakem nemoci

Únava příčina nemoci? Jak to spolu souvisí? To se dozvíte v tomto článku.

Máte pocit, že je normální být unaven? Že v určitém věku je únava běžná součást našeho života? Že nemůžete být plní energie, když už nejste mladí?

To je bohužel častý omyl. Únava není nic jiného, než první nemoc. Je to první signál, že v našem těle není něco v pořádku, že náš organismus není v rovnováze.

Únava není samozřejmost

Únava není nic, co nutně musíme mít, jakmile dosáhneme čtyřicítky. Nebo padesátky. I v pokročilém věku můžeme být plní energie. Bohužel kvůli špatnému životnímu stylu je to spíše výjimka.

Považujeme za normální, že člověk je unaven, protože už přeci není nejmladší a také s tím, že ve stáří máme několik nemocí a bereme spoustu prášků.

Únava příčina nemoci?

Pokud únavu nevnímáte jako signál blížících se problémů a nezačnete pátrat po příčině, tělo vám pošle další signály. A to v podobě nějaké nemoci. Nejprve nějaké lehčí, třeba častá nachlazení. Ale když stále nereagujete, neodstraníte příčiny a léčíte jen následky, pak přijde nemoc těžší, chronická nebo dokonce neléčitelná.

Těžká nemoc nepřijde sama bez varování. Je to vždy následek dlouhodobé nerovnováhy v organismu, kterou si způsobujeme špatnou stravou, stresem nebo nedostatkem odpočinku. Příčin únavy je hodně. Téměř každá nemoc se projeví napřed únavou. Jestli vás trápí únava, tak zpozorněte. Příčiny je třeba odstranit dříve než napáchají ještě větší škodu.

Jak odstranit příčiny únavyJak se zbavit únavy

Možná si říkáte, jak tedy poznám, co mám změnit nebo která nemoc se blíží? Vypadá to složitě, ale je to jednoduché, udělejte si testy pro určení příčiny únavy a zjistíte přesně, proč jste zrovna vy unaveni.

Výsledky testů určí příčinu vaší únavy a v e-booku Jak se zbavit únavy pak najdete návod, jak se zrovna té vaší příčiny únavy zbavit. Co doplnit nebo ubrat, aby se vaše tělo vrátilo zpět do rovnováhy.

Nečekejte ale žádné „duchovní řešení“. Zrovna nedávno mi napsala jedna čtenářka, že by chtěla únavu řešit meditacemi. Ano to by šlo, pokud by vaše příčina únavy byla v přemíře stresu a chyběl vám odpočinek. Ale pokud máte nemocné tělo a něco mu chybí (nebo přebývá), jen meditacemi  se to nespraví. Je třeba řešit a uzdravit tělo.

Tagy:
Komentáře