Jaký je rozdíl mezi výchovou chlapce a dívky?

Výchova dětí chlapců a dívek – jaký je rozdíl mezi výchovou chlapce a výchovou dívky? Co možná děláte špatně?

Máte pocit, že si s vašimi dětmi vůbec nerozumíte? Snažíte se po dobrém, po zlém a stejně nedosáhnete toho, co potřebujete? Chcete mít s dětmi krásný vztah, ale pořád se vám to nedaří?

Výchova dětí – chlapců a dívek

Možná děláte chybu v tom, že se chováte k oběma pohlavím stejně. Je velký rozdíl, jestli vychováváte chlapečka nebo holčičku a podle toho je třeba přistupovat ke každému z nich. Chlapeček i holčička potřebují něco úplně jiného, aby z nich vyrostli zdraví a silní dospělí.

výchova dětí chlapců a dívek

Co potřebují kluci

Věděli jste, že chlapci odmítají autoritu ženy a pokud je jejich maminka autoritou, silně to ublíží jejich osobnosti v dospělosti? Chlapci a muži potřebují ženy laskavé, ne autoritativní. Čím laskavěji ke chlapcům přistupujeme, tím lepší vztah s nimi získáme.  A platí to i u mužů.

Chlapci se potřebují s každým porovnávat a potřebují pochvalu za píli a snahu. Ale nikdy je nechvalte za výsledky.

Chcete vědět, jak z chlapce vychováte správného muže? Vše o principech výchovy chlapců zjistíte tady >>

Co potřebují holky

Holčičky oproti chlapcům potřebují ocenění za to, že jsou. Nechvalte je za výkony nebo za výsledky. Věděli jste, že když pochválíte holčičku před ostatními holčičkami, mohlo by jí to ublížit?

Holčičky by narozdíl od chlapců neměly soupeřit ani s chlapci, ani s ostatními holčičkami. Pro holčičky je přirozená a důležitá spolupráce.

Chcete vědět více o tom, jak vychovávat dívky? Podívejte se tady >>

Marie Vavrochová
Mou vášní je přírodní léčba a prevence. Pomáhám vám najít přírodní cestu ke zdraví a zbavit se únavy. Více o mně si můžete přečíst zde >> Napsala jsem pro vás e-booky 13 tipů, jak získat ihned více energie >> , e-book o příčinách únavy Jak se zbavit únavy - napořád >> a e-book o tom, jak se odrazit ode dna a začít měnit svůj život k lepšímu Vzlétnout k oblakům >>
Komentáře